Stonoteniski Savez Crne Gore

Pojedinačna takmičenja

Ivona Petrić i Filip Radović prvaci Crne Gore za sezonu 2018/19

Pojedinačno seniorsko prvenstvo Crne Gore u stonom tenisu održano je 2. i 3. marta u Beranama. Učestvovalo je 36 takmičara u muškoj i 16 takmičarki u ženskoj konkurenciji. Titulu državnog prvaka u svima kategorija (pojedinačno, dubl i mještoviti dubl) osvijli su Ivona Petrić (STK Budim iz Berana) i Filip Radović (STK Unirea iz Uzdina). U kategoriji seniori pojedinačno, Filip Radović je u finalu bio bolji od Filipa Radulovića (STK Novi iz Herceg Novog), savladavši ga rezultatom 4:0 (11:6, 11:6, 11:1, 11:5). Treće mjesto podijelili su Alan Jašarović (STK Budim iz Berana) i Bojan Cubović (STK Novi). U kategoriji seniorke pojedinačno, prvo mjesto osvojila je Ivona Petrić, koja je u finalu pobijedila Draganu Ćulafić (STK Budućnost iz Podgorice) rezultatom 4:1 (11:5, 11:2, 5:11, 12:10, 11:7). Treće mjesto u kategoriji seniorki podijelile su Snežana Ćulafić (STK Budućnost) i Andrea Bajović (STK Budim). U konkurenciji seniori dubl, Filip Radović i Zoran Rešetar (STK Novi) trijumfovali su nad parom iz STK Novi – Filip Radulović/Bojan Cubović rezultatom 3:2 (9:11, 9:11, 12:10, 11:7, 11:7). Treće mjesto podijelili su Nikola Dobrašinović i Enedin Islamović (STK Budim) sa Harisom Taljanovićem i Stefanom Rašovićem (STK Budućnost). U kategoriji seniorke dubl, prvo mjesto osvojile su Ivona Petrić i Andrea Bajović, pobjedom nad parom Snežana Ćulafić/Dragana Ćulafić. Rezultat je bio 3:1 (11:6, 7:11, 12:10, 11:5). Treće mjesto osvojile su parovi Marija Vukanić/Marija Guberinić (STK Budimlje iz Berana) i Jovana Račić/Anastasija Golubić (STK Ivangrad). U konkurenciji mješovitih parova, rezultatom 3:0 (11:3, 11:6, 11:4), titulu državnog šampiona osvojili su Filip Radović i Ivona Petrić, uzevši tako zlatnu medalju u svim takmičarskim kategorijama. U finalu su svaladali Alana Jašarovića i Andreu Bajović, dok su treće mjesto podijelili Stefan Rašović i Jovana Račić sa Jovanom Braunovićem i Tanjom Drašković (STK Jedinstvo iz Bijelog Polja). [gallery size="full" columns="2" ids="3795,3796,3797,3798,3799"]